Materiał


Rodzaje stosowanego przez nas kamienia naturalnego

 

Granit

GranitGranit – Jest to skała magmowa typu głębinowego. Powstała wskutek powolnego zastygania magmy na dużej głębokości. Składa się z kwarcu, skaleni i miki. Granit ma strukturę ziarnistą. Posiada wysoką odporność na czynniki atmosferyczne i twardość. Jest kamieniem mało nasiąkliwym i doskonale sprawdza się jako element architektury zewnętrznej i wewnętrznej.

Stosowany jest z powodzeniem do robót elewacyjnych, na posadzki i stopnice oraz w drogownictwie jako krawężnik, kostka.

Wewnątrz granit doskonale sprawdza się jako blaty kuchenne, łazienkowe i parapety.

Gama kolorystyczna zależy od miejsca wydobycia surowca. Obecnie dostępny granit, oprócz Polski, pochodzi niemalże z całego świata np. Brazylii, Indii, Włoch, Skandynawii.

W granicie występują różnej wielkości żyłki. Występowanie ich w kamieniu jest naturalne i tylko podnosi jego naturalny urok. Nie jest to jego wadą….

Galeria – granity
 

Marmur

MarmurMarmur – Jest skałą metamorficzną powstałą z przeobrażenia najczęściej wapieni.

Od starożytności marmur stosuje się jako cenny materiał budowlany, rzeźbiarski oraz architektoniczny.

Doskonale sprawdza się we wnętrzach nadając im bardziej luksusowy charakter. Głównie wykorzystywany jako: parapety, blaty, posadzki, obudowy kominkowe. Łatwość utrzymania w czystości i funkcjonalność sprawiają, że zyskuje on coraz większą sympatię klientów.

W marmurze występują różnej wielkości naturalne żyłki, które nie stanowią wady kamienia….

Galeria – marmury
 

Trawertyn

TrawertynTrawertyn – Są to skały osadowe sprzed milionów lat, złożone głównie z węglanu wapnia.
Najwcześniejsze przykłady zastosowania tego kamienia można znaleźć w starożytnych zabytkach Rzymu, gdzie budowle z trawertynu przetrwały próbę czasu i nadal zachwycają swoją elegancją i pięknem.
W dzisiejszych czasach trawertyn znajduje zastosowanie w centrach handlowych, biurach czy w pomieszczeniach mieszkalnych, gdyż doskonale nadaje się na wykładanie ścian i podłóg. Należy także podkreślić rosnącą popularność tego kamienia przy wykończeniu łazienek.

Galeria – trawertyny
 

Onyx

OnyxOnyx – Dzięki właściwościom przepuszczania światła jest najbardziej atrakcyjnym materiałem dekoracyjnym. Dekoracyjne walory tego kamienia są nie do przecenienia.

Wykorzystywany głównie do wykonywania elementów dekoracyjnych, stolików i stołów, posadzek, blatów i parapetów. Onyx posiada też podobnież ukryte właściwości energetyczne.

Galeria – onyxy
 

Konglomerat

KonglomeratKonglomerat – Złożony jest z wyselekcjonowanych odłamków marmuru, połączonych żywicami poliestrowymi. Określenie „sztuczny kamień” w przypadku tego produktu nie jest do końca adekwatne. Udział żywicy jako składnika to 5% – pozostałe 95% stanowi naturalny marmur. Odłamki marmuru o wielkości od kilku milimetrów do kilkunastu centymetrów tworzą wyraźną, nieregularną strukturę, co jest dodatkową zaletą produktu.

Dzięki swoim właściwościom fizycznym (ciężar na jednostkę objętości niższy w porównaniu z kamieniem naturalnym, wysoka wytrzymałość na ścieranie, uderzenia i wyginanie, stabilność wymiarowa płyt). Konglomerat prezentuje doskonały stosunek jakości do ceny (jest zdecydowanie tańszy od marmuru). Przeznaczony do użycia wewnątrz pomieszczeń. Doskonałe właściwości użytkowe sprawiają, że jest materiałem często wykorzystywanym jako blaty kuchenne, parapety, posadzki. Absolutna jednolitość barwy pozwala na układanie posadzek o dużych powierzchniach bez obawy o utratę spójności kolorystycznej.

Galeria – konglomeraty
 

Udostępniaj w sieci, komentuj ...
POLECAMY W NASZYM SKLEPIE
Cera Pasta Color Paste Cera Fluida Ager Briotop Gear Neroplus Drexy Glydex